Ain Soukhna

Egyptské letovisko Ain Soukhna, jehož název v překladu znamená „horký pramen“ je situováno asi 55 kilometrů od Suezského průplavu. Jde o lázeňskou oblast, kterou si pro její blízkost oblíbili zejména obyvatelé Káhiry. Zdejší hotely jsou považovány za vůbec nejlepší u Rudého moře. Ain Soukhnu samozřejmě vyhledávají také turisté. Kromě toho, že nabízí úžasné pláže a korálové útesy, je také ideální základnou pro podnikání jednodenních výletů do atraktivního okolí. V letovisku se nachází golfové hřiště Stela di Mare Golf Resort.

Popis letoviska Ain Soukhna:

Přibližně dvě hodiny jízdy od Káhiry se u Rudého moře rozkládá menší turistické letovisko Ain Soukhna, jedno z nejmladších turistických středisek v Egyptě. Název Ain Soukhna v překladu znamená „horký pramen“ a město jej dostalo podle minerálních pramenů, které nedaleko vyvěrají.

Díky krásným plážím, průzračně čistému moři, bohaté fauně a floře, příjemnému klima a také dostupnosti nejvýznamnějších egyptských památek se Ain Soukhna stává čím dál více oblíbeným místem nejen Egypťanů samotných, ale také zahraničních turistů. V lokalitě jsou jak veřejné pláže, tak soukromé pláže u jednotlivých hotelů. 

Letovisko se začalo více rozvíjet až okolo roku 1998, avšak nyní už zde najdete řadu kvalitních hotelových komplexů, restaurací, kaváren a obchodních center. Kromě ubytování v hotelu si můžete rovněž pronajmout soukromou vilu s veškerým vybavením.

Kromě vodních sportů se můžete v Ain Soukhna věnovat také golfu. Nachází se zde jedno z nejlepších hřišť v Egyptě, vhodné pro golfisty všech úrovní.

Jak již bylo zmíněno výše, je letovisko taktéž vhodným startovacím místem pro výlety za staroegyptskými památkami. Nedaleko stojí například jedny z nejstarších klášterů na světě – klášter sv. Antonína a klášter sv. Pavla. První ze jmenovaných je obklopen skaními stěnami a skládá se z několika obytných budov, kostelů, mlýnů a zahrady. Nedaleko kláštera je jeskyně, ve které žil asketickým životem sv. Antonín, zakladatel křesťanského mnišství. Mniši ještě stále žijí v klášteře sv. Pavla, který je rovněž vybudován ve skalách. Na výlet se také můžete vydat do Káhiry či do Gízy k pyramidám a sfinze. 

Ain Soukhna je skvělým místem především pro ty, kteří dávají přednost klidnější dovolené. Ani noční život zde není nijak bujarý, což jistě ocení rodiny s mladšími dětmi.

 

Golfové hřiště Stela Di Mare Golf Resort

Stella di Mare Golf and Country Club se nachází na pobřeží Rudého moře v letovisku Ain Soukhna. Najdete zde 18-ti jamkové linksové hřiště par 72, dlouhé 6 550 metrů. K tréninku je zde k dispozici vodní driving range, na který se vejde až 100 hráčů. Zajímavý je také cvičný green Himalaya s 18-ti jamkami.