El Gouna

El Gouna je moderním egyptským turistickým střediskem, které vyrostlo na skupině ostrůvků obklopených umělými lagunami. Celá oblast byla pro veřejnost otevřena až v roce 1994, proto se dnes může pochlubit novými hotely poskytujícími ty nejlepší služby. Koupání je možné v lagunách i na pláži. El Gouna se svou jedinečnou architekturou a pohodovou atmosférou potěší milovníky lenošení a relaxace, daleko od ruchu velkých měst. V letovisku se nachází golfové hřiště El Gouna Golf Club.

Popis letoviska El Gouna:

Přibližen 20 km od Hurghady se nachází moderní letovisko El Gouna, vhodné především pro ty návštěvníky, kteří touží po nejvyšším komfortu a luxusu. Letovisko začalo vznikat v roce 1990 a záměrem bylo vytvoření té nejluxusnější turistické lokality u Rudého moře. Bylo tedy vybudováno několik umělých kanálů a lagun, kolem kterých vznikly špičkové hotely. I přesto, že i zde najdete několik hotelů nižších kategorií, převažují ty s pěti hvězdičkami a ubytovat se můžete dokonce v jednom šestihvězdičkovém. Hotely architektonicky kopírují orientální styl a celé město působí svým klidem a čistotou jako lázeňská oblast. Kvůli kanálům, které jsou vzájemně spojeny mosty, a spoj mezi nimi je zajištěn loďkami, připomíná El Gouna orientální Benátky.

Město disponuje také řadou výborných restaurací, barů, nočních klubů, diskoték a kasinem. Součástí hotelových komplexů jsou nejrůznější sportovní a relaxační centra. V oblasti nechybí ani golfové hřiště a tak je nabídka aktivit skutečně pestrá. Golfové centrum nese název Steigenberger Golf Resort a je situované v nádherné laguně. Osmnáctijamkové hřiště bylo navrženo americkým architektem G. Batesem a je vhodné jak pro zkušené golfisty, tak rovněž pro úplné začátečníky. 

Místní pláže jsou pokryté jemným pískem a moře je nádherně tyrkysové. Jednotlivé hotely mají své vlastní pláže s přístupem k moři. Pláže jsou velice udržované a je na nich poskytnut všechen možný servis. Milovníci vodních sportů mohou vyzkoušet nejen čím dál oblíbenější potápění, ale také třeba kitesurfing, vodní lyžování, parasailing, atd. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete se vydat na projížďku motokárami či si zahrát paintball. 

Hotely nabízejí také řadu fakultativních výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí, například za historickými památkami starověkého Egypta či na pouštní safari.

O skutečně luxusním charakteru El Gouny vypovídá také fakt, že zde jsou celkem tři přístavy, ve kterých kotví jachty a také malé letiště pro přistávání soukromých letadel. Soukromé rezidence zde ostatně má řada světových herců, zpěváků i politiků.

Golfové hřiště El Gouna Golf Club