Golf v Thajsku

Thajsko, země rozkládající se v jihovýchodní Asii na ploše 514 000 km2, je opravdovým tropickým rájem a proto do něj každoročně směřují miliony turistů. Země nabízí jak četné přírodní krásy, tak i unikátní kulturu a bohatou historii. Užívat si tak můžete jak odpočinkové dovolené na tropické pláži, tak i aktivního poznávání tajuplného vnitrozemí.

O Thajsku

Thajsko, respektive Thajské království, je obklopeno čtyřmi zeměmi – Barmou (Myanmarem), Laosem, Malajsií a Kambodžou. Má téměř 2500 kilometrů dlouhé pobřeží omývané Andamanským mořem a Jihočínským mořem (Thajským zálivem). Podél pobřeží je navíc roztroušeno ještě obrovské množství ostrovů a ostrůvků. V Thajsku panuje velmi rozmanité klima, země se totiž táhne v obrovské délce od severu až k jihu. Rozděluje se na pět hlavních oblastí, které se od sebe výrazně liší nejen klimatem, ale také přírodními podmínkami, tradicemi a historií. Jde o severní, severovýchodní, centrální a jižní Thajsko a východní pobřeží.

Také přírodní podmínky jsou v Thajsku velmi rozmanité. Najdeme zde jak vysoké hory, tak i tropické ploché ostrovy a úrodné vnitrozemí protnuté celou řadou vodních toků. Nejvýznamnější thajskou řekou je Chao Phraya vlévající se do Thajského zálivu, velmi důležitý je také Mekong se svými přítoky. Severovýchod země pokrývá Koratská nížina, na severu se pak nachází horské oblasti s hlubokými údolími, kde rostou mangrovníky a bambusové lesy. Nejvyšším vrcholem je Doi Inthanon vysoký 2576 metrů nad mořem.  Jih je pokrytý tropickým deštným pralesem.

Thajské klima je značně ovlivněno monzuny, v severním, severovýchodním a středním Thajsku se střídají tři roční období, v jižním Thajsku a na východním pobřeží potom jen dvě roční období. Jde o období sucha, dešťů a období chladna – toto pojmenování je však třeba brát s rezervou, protože se teploty i tak přes den se pohybují okolo 30°C. Přesto je tzv. chladné období tou nejvhodnější dobou pro návštěvu Thajska.

Thajsko má také zajímavou historii, za celou dobu jeho existence si jej nepodrobila žádná evropská koloniální mocnost. V minulosti byla tato země známá pod názvem Siam, který užívala až do 11. května 1939, a pak ještě mezi lety 1945 až 1949. Slovo „Thai“ znamená „svobodný“ a proto získala nakonec název Thajsko – tedy svobodná země. Díky historické nezávislosti se podařilo dochovat tradiční hodnoty i prvotní rysy thajské kultury. Podobu současného Thajska dodnes utváří buddhismus a všemi uctívaný král Ráma IX. Pchúmipchón Adunjadét. Ten je pro obyvatelstvo zárukou, že tato prastará kultura nezanikne.

Stát v současnosti velmi těží z turistického ruchu, každý návštěvník si zde najde to své. Thajsko je zemí protikladů, je to krásná a exotická země s milými, přívětivými a stále se usmívajícími lidmi. Nabízí krásné pláže, křišťálově čisté moře a nádhernou přírodu. Z dovolené v Thajsku si odvezete spoustu nezapomenutelných zážitků a váš sen o slunci, moři a písku na tropických plážích se stane skutečností.

Hlavním městem Thajska je Bangkok, kde žije okolo 6 milionů obyvatel. V metropoli najdete několik významných dominant, jako je Královský palác, chrám Wat Phra Keo se smaragdovým Buddhou nebo čtvrť červených luceren zvanou Patpong. Thajsko ale není pouze hlavní město, k dalším oblíbeným destinacím patří Pattaya, Krabi, Chiang Mai a ostrovy Phuket, Ko Samui nebo Phi Phi. V zemi se nachází také nepřeberné množství národních parků, které potěší všechny milovníky přírody. V Thajsku se také můžete nechat rozmazlovat při thajské masáži, zajít si na thajský box nebo ochutnat jedinečné thajské kulinářské speciality. 

Další informace o Thajsku, články, fotografie, recenze hotelů a letovisek najdete na stránkách Thajsko na Světadílech.