Pattaya

Asi 145 kilometrů od Bangkoku leží město Pattaya, které patří k jedněm z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Thajsku. Toto původně rybářské městečko dnes nabízí krásné pláže, výborné restaurace, dostatek zábavy i sportovního vyžití. Mnozí návštěvníci jej považují za pomyslnou bránu do exotického ráje. 

Popis letoviska Pattaya

Pattayu v minulosti nechvalně proslavili američtí vojáci, kteří si sem jezdili užívat s krásnými Thajkami. Díky nim získalo toto přímořské středisko pověst města červených luceren. Dnes tomu tak již naštěstí není, Pattaya se stala moderním centrem s diskotékami, vyhlášenými bary, restauracemi, kabarety a nočními kluby. Většina těchto podniků je situována v jižní části města a také v centru, které je plné turistů milujících noční život. Pokud k nim však nepatříte, nemusíte zoufat, v blízkosti Pattaye se nachází množství ostrůvků, kde najdete klid a nebudete ničím rušeni. Pattaya i přilehlé ostrůvky jsou hojně vyhledávány také z důvodů možnosti levného ubytování.

Thajský záliv, ve kterém Pattaya vyrostla, je lemován třemi krásnými písečnými plážemi, které jsou od sebe odděleny skalními mysy. Každá z pláží je něčím jedinečná a má odlišný charakter. Asi nejklidnější z nich je pláž Wong Amat v severní části města, která je tvořená jemným bílým pískem a obklopená zelení. Hotely lemující tuto pláž si oblíbili také turisté z České republiky. Asi 4 kilometry od centra města se nachází pláž Royal Cliff Bay, jejímž poznávacím znamením je dlouhé betonové molo se vstupy do moře. V blízké zátoce kotví rychlé čluny vozící turisty na okolní ostrůvky. Pláž je po celé své délce lemována pěší zónou s alejemi palem. Nejoblíbenějšími hotely na této pláži jsou Dusit a Royal Cliff. Třetí pláž se jmenuje Jomtien Beach a najdete ji na jihu Pattayi. Také ona je lemována palmovou promenádou a hotelovými komplexy. 

Kromě relaxace s nohama v písku a ve stínu palem poskytují pláže vynikající příležitosti pro vyzkoušení nejrůznějších vodních sportů. Oblíbený je windsurfing, paragliding, kiting, jízda na vodních lyžích nebo vodních skútrech. Blízké korálové ostrovy jsou rájem pro potápěče, nabízí okouzlující podmořský život. Proto na nich najdete ty nejdokonalejší potápěčské servisy v Thajsku. Po celý den k nim vyplouvají lodě a malé bárky. Lidé však do Pattaye nepřijíždějí jen za aktivitami spojenými s mořem, ale také za aktivním odpočinkem, jako je například jízda na motokárách, squash, badminton, bowling nebo golf. Kdo má zájem, může se věnovat lukostřelbě, jízdě na koni i rybaření na širém moři. K dispozici jsou také zábavní parky, muzea, botanické zahrady a další turistické atrakce. Na své si zde přijdou návštěvníci bez rozdílu věku. 

Při návštěvě Pattayi byste měli věnovat trochu času také poznávání místní kultury a milých lidí. Jsou zde rovněž skvělé možnosti výletů do nitra nedotčené přírody a za poznáním historie. Nezapomenutelným zážitkem může být návštěva buddhistického chrámu. V Pattayi se nachází také zábavní vodní park, v němž najdete nejrůznější skluzavky, tobogány, vířivé bazény, brouzdaliště a další atrakce pro děti i dospělé. Pokud navštívíte město na začátku dubna, můžete se stát svědky Pattayského festivalu, který probíhá celý jeden týden. Jeho součástí jsou průvody masek, soutěže krásy, koncerty, divadelní vystoupení, hry a dokonce i mezinárodní soutěž v pouštění draků. Konec festivalu je završen nádherným ohňostrojem.