Costa de la Luz

V španělské oblasti zvané Andalusie se rozkládá krásné pobřeží Costa de la Luz (Pobřeží světla) . Oblast je ideální pro ty, kteří příliš neholdují davům turistů. I přesto, že je pobřeží čím dál více oblíbeným cílem turistů, ještě jich zde zdaleka není příliš mnoho. Navíc, obyvatelé pobřeží si snaží své přírodní bohatství, co jak nejvíce chránit a tak zda najdete minimum velkých hotelových komplexů. Dovolená na pobřeží nabízí mnoho různých možností – krásná pobřeží lákají k relaxaci, čisté moře k vodním sportům a divoká příroda a vysoká pohoří ve vnitrozemí k výletům za dobrodružstvím a poznáním. 

Popsi oblasti Costa de la Luz

Nejoblíbenější pláží v letovisku Cádiz je La Playa de la Caleta. Je to velice krásná pláž. Její název se ostatně často objevuje v písních, které se hrají na karnevalech. Hodně navštěvována je také La Playa de La Victoria. Oblíbená je především u rodin s dětmi, jelikož se zde nenachází žádné kameny a sestup k moři je velice mírný. Cádiz je také městem plným historických památek, ve kterém se jistě nebude nudit ani minutu. Místní karneval patří k těm nejznámějším na světě.

Na jihovýchodě se nachází letovisko Conil de la Frontera s dlouhými písečnými plážemi a piniovými háji. Kromě koupání na místních šesti plážích (například Playa Fuente del Gallo či Playa Punta Lejos) se můžete vydat také na výlet k historickým památkám oblasti, například ke kostelu sv. Kateřiny.

Spousta míst vhodných k relaxaci, ale také rušný noční život a možnost sportovního vyžití nabízí letovisko Novo Sancti Petri. Nachází se zde jachtařský klub nebo škola windsurfingu. Na nedalekém ostrově Sancti Petri se nachází stejnojmenný hrad, který nyní slouží také jako maják.

Plné historických památek je letovisko Puerto de Santa Maria. Během srpna a jarních oslav (Feria de la Primavera) si můžete zajít také na místní tradiční zábavu – býčí zápasy. 

Oblíbeným letoviskem je také Chiclana de la Frontera. V centru města najdete řadu kvalitních restaurací, barů i malých obchůdků s tradičními řemeslnickými výrobky. Část města spadá již do národního parku 'Cádiz Bay' Natural Park. Park se skládá z piniových lesů, močálů a nádherných pláží. 

Pobřeží Costa de la Luz je oblíbeným místem milovníků vodních sportů. Díky skvělým podmínkám je to výborná oblast pro surfaře, ale také pro potápěče. 

Na své si zde přijdou také golfisti. Golf je zde možné hrát prakticky po celý rok. Hřiště jsou velice kvalitní a jsou zasazena do nádherné scenérie.

Costa de la Luz je jednoduše skvělou volbou pro všechny věkové kategorie a nabízí všestrannou možnost vyžití. Celý pobyt vám jistě příjemně obohatí také místní výborná kuchyně, v níž převažují pokrmy z darů moře. Rozhodně byste neměli opomenout vyzkoušet ani místní výborné a kvalitní víno.