• Úvod
  • Golf na Kanárských ostrovech

Golf na Kanárských ostrovech

Islas Canarias, česky Kanárské ostrovy, patří k turisticky nejvyhledávanějším a také nejznámějším ostrovům v Evropě. I když geograficky patří již k Africe, jsou autonomním společenstvím Španělského království. Celkem jde o sedm hlavních a několika menších ostrůvků sopečného původu vynořujících se z vod Atlantského oceánu.

O Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy leží asi 100 km od pobřeží Maroka a Západní Sahary a rozkládají se na ploše 7 447 km2. Tvoří je ostrovy Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, La Gomera a El Hierro. Hlavní ostrovy jsou značně hornaté, na Tenerife se dokonce nachází nejvyšší hora celého Španělska nazývající se Pico de Teide s výškou 3717 metrů nad mořem. Hora se navíc pyšní titulem třetí největší sopka světa. Název dali ostrovům psi, latinsky „canis“, kteří byli údajně velkého vzrůstu a podle legendy v minulosti ochraňovali ostrovy před nepřáteli. Pokud jste si tedy dodnes mysleli, že pojmenování ostrovů vzniklo od výskytu kanárků, byli jste na omylu.

Díky své poloze v subtropickém podnebném pásu jsou Kanárské ostrovy hojně navštěvovány i v zimním období. V době, kdy u nás zažíváme plískanice, sněhové přeháňky a zamračené počasí, na ostrovech panují příjemné dvacetistupňové teploty. Horkého slunce, blankytného moře a rozpálených pláží si tak můžete užívat kdykoliv během roku. Průměrné denní teploty se od listopadu do dubna pohybují okolo 21 stupňů, po zbytek roku kolem 25 stupňů Celsia. Noční teploty se během léta drží na 20 stupních Celsia, mimo turistickou sezónu neklesají pod 10 stupňů. Mořská voda má v závislosti na ročním období od 17 do 24 stupňů. Právě pro zdejší příznivé klimatické podmínky si ostrovy oblíbili turisté z celého světa.

Kanárské ostrovy jsou okouzlující svou rozmanitostí, každý ostrov je úplně jiný a představuje jedinečnou kombinaci přírodních krás. Nabízí mohutné hory, černé i bílé písečné pláže, sopky obklopené mračny, hluboké rokliny, prudké říčky, tropickou vegetaci i písečné duny. Jde o nádherný kout světa, který dokáže nabídnout každému to, co si přeje. Jestliže si chcete užívat především sluníčka a tepla, vydejte se na Gran Canaria nebo Tenerife, které leží nejblíže africkému kontinentu. Pokud však dáváte přednost poznávání historie a architektury, navštivte Lanzarote. Za dlouhými písečnými plážemi musíte vyrazit na Fuerteventuru. Za nejchladnější jsou považovány ostrovy La Gomera a El Hierro. Až si budete chtít odpočinout od přeplněných pláží a hlučných resortů, vyrazte na průzkum kanárského venkova, který má své nezaměnitelné kouzlo. 

Na Kanárských ostrovech se nachází téměř 150 chráněných rezervací a také čtyři z celkem třinácti národních parků Španělska. Jde o Parque Nacional de la Caldera de Taburiente na ostrově La Palma, Garajonay National Park na La Gomeře, Teide National Park na Tenerife a Timanfaya National Park na Lanzarote. To svědčí o unikátním přírodním bohatství tohoto místa. Většina území ostrovů v současnosti slouží pro velmi čilý cestovní ruch, který se stal vedle zemědělství a rybolovu hlavním zdrojem obživy místních obyvatel, kterých na souostroví žije kolem 2 milionů. Na pobřeží vyrostlo nepřeberné množství ubytovacích zařízení, apartmánů, bungalovů a hotelů, nabízejících kromě ubytovacích a stravovacích služeb třeba i večerní programy a různé další druhy zábavy. Každoročně navštíví Kanárské ostrovy několik milionů lidí z celého světa, což je řadí na přední příčky v návštěvnosti.

Na všech ostrovech se nabízí nepřeberné možnosti nejrůznějších prázdninových aktivit. Na své si zde přijdou milovníci pěší turistiky, horolezci, potápěči, cyklisté, motocyklisté i jezdci na koních. Nejkrásnější jsou ovšem ostrovy z ptačí perspektivy, proto se staly vyhledávaným cílem vyznavačů paraglidingu a dalších vzdušných sportů. Věnovat se zde však můžete také joggingu, tenisu, golfu, rybaření či jachtingu. Písečné pobřeží, průzračná voda a neustále vanoucí vítr, vytváří ideální podmínky pro milovníky windsurfingu, kitingu či vodního lyžování.

O noční zábavu se starají četné taverny, bary a diskotéky v letoviscích. Jde většinou o větší živá města, kde se nudit rozhodně nebudete. Metropolí regionu je Santa Cruz de Tenerife, přestože je město Las Palmas de Gran Canaria větší. Úředním jazykem na Kanárských ostrovech je španělština, ale v turistických oblastech se bez problémů domluvíte také anglicky a německy. Oficiální měnou je Euro.

Další informace o Kanárských ostrovech, recenze hotelů a letovisek, články a fotografie najdete na stránkách Kanárské ostrovy na Světadílech.