• Úvod
  • Golf ve Španělsku

Golf ve Španělsku

Španělsko je země pestré kultury, krásných pláží, vysokých pohoří a míst plných historie. Z kdysi koloniální velmoci se dnes stala velmoc turistická. A to nejen kvůli svým přírodním a kulturním krásám, ale také díky milé povaze Španělů samotných. Jsou to velice otevření a veselí lidé. Navíc je pro cizince velkou výhodou, že většina Španělů umí dobře anglicky.

O Španělsku

Dovolenou ve Španělsku si užije každý. Nádherné pláže lákají k odpočinku, azurové moře ke koupání a vodním sportům, horské vrcholky k výstupům a jednotlivá městečka nabízejí leccos zajímavého k navštívení, ať už je to historická architektura, muzea či nějaká ta slavnost. 

A kdy se do Španělska vypravit? Počasí zde není příliš odlišné od toho našeho, minimálně co se střídání ročních období a jejich typických podob týče. V zimě je zde poměrně chladno a v některých místech hustě sněží (Madrid), v létě však teploty průměrné dosahují 25-30°C, avšak můžou vystoupat až ke 40°C.

Stejně jako země sama je rozmanitá také nabídka ubytování. Vše se odvíjí od oblasti, vašich představ a ekonomických možností.  Najdete zde řadu kvalitních hotelů - od těch nižší kategorie po nejluxusnější komplexy. Ubytovat se můžete také v apartmánu, penzionu, bungalovu či v kempu. 

Nejoblíbenější španělské pláže jsou v Katalánsku, Valencii a Andalusii. Jmenovitě jsou to například Costa Brava, Costa Blanca, Costa de la Luz, Costa del Azahar, Costa del Sol, Costa Dorada ostrovy Mallorca, Ibiza a Menorca. 

Za návštěvu kromě hlavního města Madridu, stojí také Barcelona, kde se setkáte s úchvatnou architekturou od Gaudího a navštívit můžete největší akvárium v Evropě. Do Granady se můžete vydat (nejen) na výlet k pevnosti Alhambra, která je vystavěna v arabském stylu. K pevnosti patří také nádherné zahrady Generalife. Také ostrov Mallorca vás kromě krásných pláží uchvátí svými architektonickými památkami. Milovníci pěší turistiky by se pak jistě měli vydat na výpravu do hor, kterých je ve Španělsku celá řada, například Sierra Nevada či Pyreneje. 

Na dovolené ve Španělsku zjistíte, že ono známé „mañana“ tady skutečně platí. Už samotné „ráno“ začíná pro Španěly později než pro běžného středoevropana. Žádné vstávání v šest ráno, kdeže! Pracovní tempo je přerušeno siestou po obědě, kdy se uzavírají na určitou dobu také restaurace a obchody. Večeře je až po osmé hodině. Bavit se Španělé začínají až pozdě v noci a končí k ránu.  Španělé totiž  opravdu velice rádi tančí a baví se. Nejtypičtějším tancem je flamenco, který vznikl v 15.století mezi španělskými Romy a odtud se rozšířil a dosáhl velké obliby mezi všemi vrstvami obyvatel. 

Španělsko je také známé svou výbornou kuchyní, ve které hlavní roli hraje výrazná, kořeněná chuť. Společným znakem pro všechny regiony jsou mořské plody, ryby, maso a zelenina, především papriky a rajčata. Nejznámější pochoutkou je paella – šafránová rýže s mořskými plody, rajčaty a dalšími přísadami a studená rajčatová polévka gazpacho. Výborné je rovněž španělské víno. 

Informace o Španělsku, španělskách destinacích, hotelech a dalších zajímavostech najdete také na stránkách Španělsko na Světadílech.