Costa Dorada

V Katalánsku jižně od Barcelony se rozkládá Costa Dorada neboli „Zlaté pobřeží“. Oblast je vyhledávána pro své krásné pláže, řadu historických památek, býčí zápasy a možnost všemožného sportovního vyžití, včetně golfu. Zkrátka, je to oblast, kde si každý vybere aktivitu zcela ke své spokojenosti. Vyhlášená je také místní kuchyně, jejíž hlavní součástí je především rýže, maso, olivový olej a červená paprika. 

Popis oblasti Costa Dorada

Za návštěvu jistě stojí také delta řeky Ebro, kde se vyskytuje řada chráněných druhů ptactva a ryb.

Nádherné písečné pláže s mírným přístupem k moři a úžasná panenská příroda je hlavním lákadlem městečka Alcanar. Město sice neleží přímo u moře, ale s pobřežím je spojeno pravidelnou autobusovou linkou. Vzdálenost není větší než 2 km, takže je to jistě také důvod k příjemné procházce. Alcanar je vhodným cílem pro ty, kteří se rádi věnují vodním sportům. Centrum města je tvořena obchody a obchůdky, restauracemi a bary. Nechybí ani noční podniky a tak pokud máte rádi noční život, rozhodně je Alcanar skvělým místem pro vaši dovolenou. 

Rušným místem plným kulturní rozmanitosti je letovisko Torredembarra. Jedná se o moderní turistické městečko s jemnými písečnými plážemi, luxusními nákupními čtvrtěmi a skvělými restauracemi a bary. Milovníci kultury a historie si však také přijdou na své – nachází se zde například zbytky římského osídlení. Nejoblíbenější pláží je Barri Maritim, která je součástí chráněné oblasti zahrnující také nedaleké mokřady. Místo je rovněž oblíbeným cílem potápěčů a surfařů. Vynechat byste neměli návštěvu parku Port Aventura, který je vytvořen ve stylu Disneylandu. 

Oblíbeným letoviskem je také Calafell se svými několik kilometrů dlouhými plážemi. Kromě možnosti provozování široké škály vodních sporů je oblast známá také možnosti zahrát si golf. Kromě řady obchůdků a restaurací najdeme v Calfellu také několik kulturních památek. Segur de Calafell je v podstatě předměstím letoviska Calafell, které nabízí především poklidnou dovolenou. 

Neuvěřitelně dlouhé pláže (24km) nabízí letovisko Sant Carles de la Rápita. Letovisko je skvělým místem pro provozování řady vodních sportů. Navíc díky ohromné délce pláží zde najdete řadu skutečně osamocených zákoutí, kde si můžete vychutnat ničím nerušenou dovolenou. Patnáct kilometrů od letoviska se nachází sladkovodní přehrada, kde je také možno provozovat řadu vodních sportů. Přehrada je navíc lemována nádhernou přírodu, která přímo vybízí k procházkám. Nedaleko letoviska se nachází také národní park Parc Natural del Delte de l´Ebre.

Cílem těch, kteří si přejí zažít luxusní dovolenou, by se mělo stát letovisko Salou. Kromě překrásných pláží nabízí letovisko také celou řadu vysoce kvalitního ubytování a služeb. Místní pláže mají velmi pozvolný přístup k moři a moře je velice klidné, proto je Salou skvělým místem pro dovolenou rodin s dětmi. Na plážích je si možné pronajmout lehátka a slunečník, nechybí na nich ani toalety, sprchy, bary a hřiště. V Salou najdeme také řadu obchodů, diskoték a nočních klubů. Hlavní atrakcí je rovněž světelná fontána, najdete zde však také řadu historických památek. Nedaleko Salou se nachází zábavní park Port Aventura, který nadchne děti i dospělé.

Lokalitu Altafulla by měli navštívit všichni ti, kteří dávají přednost klidné dovolené, ale také milovníci historie. Centrum města je tvořeno klikatými uličkami a většina památek pochází z 18. století. Pozůstatky římské vily Els Munts jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Dalšími letovisky jsou například Roda de Bara, Camarles či L' Ampolla.