Hurghada

Snad nejznámějším letoviskem v Egyptě je Hurghada, do nějž po celý rok směřují návštěvníci z nejrůznějších koutů světa. Mohou za to příznivé klimatické podmínky, krásné pláže, ještě úchvatnější podmořský svět a zázemí kvalitních hotelů. V centru letoviska je pak možné poznat pravý arabský svět v podobě tradičních tržišť, originálních čajoven a dominantních mešit. V Hurghadě se nacházígolfové hřiště Steigenberger Al Dau Golf.

Popis letoviska Hurghada

Hurghada byla původně malou rybářskou vesničkou. Dnes však patří k moderním letoviskům Egypta s nádhernými plážemi, vysokou kvalitou služeb a spoustou atrakcí. Je to jedna z nejnavštěvovanějších turistických destinací, a proto je to perfektní místo pro všechny, kteří rádi nejen lenoší na pláži, ale také poznávají nové lidí ze všech koutů světa a užívají si bujarého nočního života.

Ubytování v Hurghadě je zajištěno řadou kvalitních hotelových komplexů, bungalovů či soukromých, plně vybavených vilek. Součástí hotelových komplexů bývají tenisové kurty, fitness a relaxační centra, dětská hřiště, restaurace a bary. Jelikož vody Rudého moře jsou známé svým úchvatným podmořským životem, nechybí zde ani řada profesionálních potápěčských center, škol a půjčoven vybavení.

Luxusní restaurace, bary i malé arabské kavárničky naleznete také přímo v Hurghadě a v blízkosti pláže. Nejzajímavější částí města je Dahar se svými stánky, bazary a obchůdky, kde si můžete zakoupit nějaký suvenýr na památku. Město často vypadá, jako by vůbec nemělo potřebu spát. O tom, že je v maximální míře orientované na turismus, svědčí i velké množství podniků, které nabízejí zábavu až do brzkých ranních hodin a také fakt, že na jídelních lístcích běžně najdete nabídku alkoholu, který je jinak v islámských zemích zakázán.

Hurghada však není jen městem zábavy, ale také relaxace. Ostatně se jedná rovněž o lázeňské město a tak si můžete vybrat z řady masážních a wellness center. Po načerpání nových sil, se můžete vydat sportovat. Díky příznivým povětrnostním podmínkám je letovisko častým cílem milovníků windsurfingu, jachtingu a dalších vodních sportů. Hurghada je také výborným místem pro potápění a šnorchlování. S podmořským světem se můžete seznámit rovněž v ohromných mořských akváriích či v muzeu. Nezapomenutelným zážitkem je výlet lodí na některý z mnoha ostrovů v okolí, například Giftun, Shadwan či Shrab el-Erg.

Romantický a dobrodružný zážitek zároveň nabízí výprava do pouště na velbloudech či na čtyřkolkách. Ale vydat se můžete také na vzdálenější místa Egypta. V Hurghadě najdete pestrou nabídku doplňkových výletů. Poznat na nich můžete krásy Luxoru a jeho okolí či pyramidy v Gíze.

Na své si přijdou rovněž golfisté. V Hurghadě bylo postaveno kvalitní hřiště Cascades Soma Bay.

Golfové hřiště Steigenberger Al Dau Golf