Taba

Na severovýchodě Sinajského poloostrova se na březích Rudého moře rozkládá letovisko Taba, které se stejně jako další egyptská letoviska vyznačuje především krásnými písečnými plážemi, průzračně čistým mořem a úchvatnými okolními horami. Je ideální pro prožití pohodové odpočinkové dovolené. Letovisko má navíc skvělou polohu pro podnikání nejrůznějších výletů do atraktivního okolí. Nachází se zde golfové hřiště Taba Heights Golf Resort.

Popis letoviska Taba:

Moderní egyptské letovisko Taba by mělo být cílem všech, kteří hledají na dovolené klid a pohodu a minimum dalších turistů. Město se rozkládá na severu Akabského zálivu a jedná se o nejseverněji položené letovisko u Rudého moře.

Po té, co v roce 1967 Izrael zabral pásmo Gazy, stala se také Taba součástí Izraele. Ti zde vystavěli první hotel. Taba se stala znovu součástí Egypta až v roce 1989 a Egypťané pokračovali v započaté výstavbě. A tak si dnes, i přesto že se stále jedná o poměrně malé městečko, můžete vybrat z několika velice dobrých hotelů či jiných ubytovacích zařízení jako je například kemp.  Ačkoliv je turistická vybavenost města velice dobrá, nenarazíte zde na žádné supermarkety, ani velká tržiště. To samé platí také o nočních podnicích. Po setmění se jediná zábava odehrává v rámci hotelových komplexů. Skutečně luxusní dovolenou pak nabízí o 20 km dále letovisko s názvem Taba Heights, které je složeno z řady čtyř a pěti hvězdičkových hotelů, golfového hřiště, sportovních, kulturních a obchodních center. 

Taba nabízí také širokou paletu nejrůznějších aktivit. Samozřejmě zde můžete nabrat nové síly relaxováním na nádherných plážích a koupáním v azurovém moři. Rudé moře je známé svým bujným podmořským životem a ohromným množstvím korálových útesů, přičemž ty v Tabě jsou díky menšímu cestovnímu ruchu více zachovalé než v některých jiných lokalitách. A tak je Taba skvělým místem pro šnorchlování a  potápění a to jak pro začátečníky, tak zkušenější potápěče. Při ponoru se můžete například setkat s mořským koníkem nebo s rozedrancem (známý také jako mořský ďas), který se v jiných oblastech Rudého moře nevyskytuje. Zajímavým místem je například House Reef. Jinou možností aktivně stráveného času je návštěva tenisových kurtů. Rodiče s dětmi mohou využít nabídek dětského klubu, kde se mimo jiné nachází také bazén pro děti. 

Díky své poloze, je Taba skvělým místem k výletům do Izraele či Jordánska. V Tabě jsou nabízeny výlety do Jeruzaléma či do Akaby. V Jordánsku můžete také navštívit skalní městečko Petra, které bylo založeno nejspíš v době od 3. století př. n. l. do 1. stol. n. l. Známé je díky svým stavbám vytesaným do pískovce – chrámy, hroby a amfiteátr. Jako kulisa bylo skalní město Petra využito v mnoha filmech, přičemž asi nejznámějším je „Indiana Jones a poslední křížová výprava“ či „Mumie se vrací“. V roce 2007 bylo město vyhlášeno jako nový div světa. 

Pokud přeci jenom chcete radši zůstat v Egyptě, můžete se zúčastnit nočního výstupu na horu Sinaj (také Mojžíšova hora), ze které se vám naskytne okouzlující pohled na východ slunce a na okolí pod vámi. Při sestupu pak můžete navštívit klášter sv. Kateřiny z 6. století, který je ještě stále obýván pohostinnými mnichy. Skvělou možností je rovněž výprava na ostrov Pharao (Pharao´s Island), kde mimo jiné stojí středověká pevnost. 

Taba je také vynikajícím místem pro milovníky golfu. Konkrétně zde vzniklo osmnáctijamkové hřiště s názvem Taba Heights Golf Resort, které kromě skvělé hry nabízí také úžasný pohled na horské štíty v pozadí.

Golfové hřiště Taba Heights Golf Resort